F1 Live 18:30u | Sprintkwalificatie Grand Prix van Qatar 2025

Formule 1
vrijdag, 28 november 2025 om 18:00
qatar-2025-red-bull-racing-monteur-15
Na Las Vegas wordt de titelstrijd voortgezet in Qatar. Het Lusail International Circuit nabij de hoofdstad Doha is dit weekend het strijdtoneel van het gevecht tussen Lando Norris, Oscar Piastri en Max Verstappen. Vanwege de diskwalificatie van McLaren in Sin City gaat Norris opeens met een kleinere voorsprong beginnen aan het laatste sprintweekend van het jaar. De teams moeten alles uit deze zestig minuten training gaan halen.
De paddock was na de Grand Prix van Las Vegas volledig in rep en roer. Norris vergooide zijn kans op de zege in de eerste bocht door Verstappen af te snijden, maar vervolgens zelf wijd te gaan. De Nederlander gaf de leiding in de wedstrijd vervolgens niet meer uit handen. McLaren had sowieso wat problemen tijdens de race en ervoer veel porpoising. Uiteindelijk bleek dat een veel groter probleem te zijn.
Na afloop kwamen de bolides niet door de technische inspectie van FIA-topman Jo Bauer. De houten plank onder de auto had te veel skid wear opgelopen, waardoor beide coureurs werden gediskwalificeerd. Norris werd tweede in de Grand Prix en zou maar zeven punten verliezen, maar dat werden er uiteindelijk 25. Piastri heeft nu evenveel punten als Verstappen en weet dat hij zijn P2 in het kampioenschap kan verliezen.

Krijgt McLaren meer problemen?

Het rijderskampioenschap kan dit weekend al beslist worden, maar Verstappen gaat er alles aan doen om de titelstrijd door te zetten naar Abu Dhabi. Men denkt ongetwijfeld direct even terug aan het 2021-seizoen, waarin het ook down to the wire ging. Het grote voordeel van de viervoudig wereldkampioen is dat hij het al eens heeft meegemaakt en weet dat hij niets te verliezen heeft. Vorig jaar was Red Bull Racing sterk in Qatar.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max verstappen red bull racing qatar win zege podium 1 juich 16
Vorig jaar in Qatar.
De Oostenrijkse renstal kende een slechte sprintrace, maar ze draaiden het om in de kwalificatie voor de Grand Prix, waarbij Verstappen pole pakte. Tijdens de kwalificatie vond George Russell echter dat hij in de weg werd gezeten door Verstappen. De Nederlander kreeg een gridstraf van één plek, maar beloofde Russell dat hij hem direct in de eerste bocht zou pakken. Zo gezegd, zo gedaan, waarna Verstappen de race won.
Als McLaren moeite heeft met de rijhoogte van de auto, zoals de geruchten nu rondgaan, moet het team het enige uurtje training van het weekend goed benutten om de set-up te optimaliseren. Hetzelfde geldt vanzelfsprekend voor de andere teams, die dit weekend ook kansen zien als McLaren wel is 'betrapt op trucjes'. Zak Brown legde uit dat het nooit aan de rijhoogte heeft gelegen, maar kwam door meer porpoising dan verwacht.

Twee gevechten in twee kampioenschappen

Er wordt niet alleen gevochten om de rijderstitel, ook in het constructeurskampioenschap valt er nog genoeg te halen. Mercedes, Ferrari en Red Bull vechten om P2 in het WK voor de teams. Ferrari viel terug naar P4 na een rampzalig weekend in Brazilië. Red Bull jaagt op Mercedes, maar Verstappen zal in dat gevecht een beetje hulp moeten krijgen van Yuki Tsunoda. De Zilverpijlen mazzelden met de diskwalificatie van McLaren, waardoor ze werden gepromoveerd naar P2 en P3, wat meer punten opleverde.

Piastri is iedereen de baas

Tijdens de eerste vrije training is Piastri de snelste man van het veld. Qatar is historisch gezien een goede baan voor de Australiër, dus hij zal blij zijn dat hij ook nu een goede start kent, want die heeft hij nodig om kans te blijven maken op de titel. Norris werd tweede achter zijn teamgenoot. De Brit is de laatste weken steevast sneller dan Piastri, maar heeft nu dus het nakijken. Mocht hij de rest van het weekend één plek achter Piastri blijven rijden, dan is er met zijn voorsprong van 24 punten nog steeds geen man overboord.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
oscar-piastri-vijdag-vt1-mclaren-2025-qatar
Piastri wist de snelste tijd te rijden in VT1.
Verstappen ging het iets minder goed af. De coureur klaagde flink tijdens de vrije training en kwam uiteindelijk niet verder dan een zesde plek. Toch zijn er ook positieve conclusies te trekken. Op de harde banden deed Verstappen, evenals Mercedes, het goed. McLaren had het op de C1-banden een stuk lastiger. Verwacht wordt dat ze voor de Grand Prix voor verschillende tactieken zullen kiezen.

Wordt het weer McLaren of een verrassing?

Fernando Alonso kwam tijdens de vrije training op een verrassende derde plek te staan, terwijl teamgenoot Lance Stroll met P9 ook een top tien pakte. Ook Carlos Sainz en Isack Hadjar eindigden nog voor Verstappen. Dit hoeft in principe niets te betekenen, Tsunoda werd immers ook derde tijdens de eerste vrije training in Las Vegas, maar het zal een opsteker zijn voor de coureurs en teams. Overigens zat er een significant verschil tussen de McLaren-mannen vooraan en de Spanjaard op drie, en blijven de mannen in het oranje de grote kanshebbers op de sprintpole.

F1 Live 18:30u | Sprintkwalificatie Grand Prix van Qatar 2025

loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading