Piastri komt met droog antwoord na inkoppertje: 'Fouten, denk ik'

Formule 1
zaterdag, 29 november 2025 om 17:44
oscar-piastri-sprintrace-persconferentie-2025-mclaren
Oscar Piastri loopt met zijn zege in de sprintrace twee punten in op teamgenoot Lando Norris, terwijl Max Verstappen juist een puntje verliest op de leider in het kampioenschap. De Australiër is erg blij met dit resultaat na maanden worstelen en hoopt dit ook de rest van het weekend voort te kunnen zetten. Toch blijft de Australiër op zijn hoede.
Piastri komt met zijn zege sterk terug na weken van teleurstelling. Vanaf Bakoe ging het snel achteruit met de coureur, die zijn voorsprong in het kampioenschap zag veranderen in een grote, maar niet onoverbrugbare achterstand. De sprintrace in Austin verliep nog rampzalig, want beide McLarens werden al in de eerste ronde uitgeschakeld na een crash. In Qatar brengt Piastri het wel tot een goed einde.
Wat kan Piastri er nu nog van weerhouden tijdens de Grand Prix nog zo’n prestatie neer te zetten? ‘Fouten, denk ik’, komt het droge antwoord van de coureur. Hij denkt daarbij ook terug aan de kwalificatie voor de sprintrace. Hoewel hij pole wist te pakken, maakte hij ook een grote fout bij het nemen van een van de bochten. ‘Ik denk dat ik gisteren zelfs een behoorlijk grote fout heb gemaakt tijdens mijn ronde’, aldus Piastri bij Sky Sports.

Niets staat vast voor de hoofdrace

De Australiër neemt niets voor lief en gaat er dus niet vanuit dat de rest van het weekend ook zo vlekkeloos zal verlopen. ‘Dus ik denk dat het niet... Niets is gegarandeerd’, stelt hij. Hij wijst daarbij op mogelijke aanpassingen die anderen na de sprintrace nog toe zullen passen. ‘Veel mensen kunnen dingen aan hun auto veranderen, dus andere teams kunnen misschien wat meer prestaties uit hun auto halen’, verwacht de McLaren-coureur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
oscar-piastri-lando-norris-george-russell-podium-s-printrace-qatar
Piastri loopt met de sprintzege twee punten in op Norris.
Piastri denkt aan bijvoorbeeld Red Bull Racing als mogelijke verrassing. Verstappen pakte een vierde plaats nadat hij al vroeg in de sprintrace Yuki Tsunoda Fernando Alonso naar rechts zag forceren en vervolgens werd voorbij gelaten door de Japanner. Piastri verwacht dat de Nederlander beter zal kwalificeren voor en presteren in de hoofdrace. ‘Ik denk dat Red Bull waarschijnlijk wat snelheid zal vinden’, stelt hij.

Er kan nog van alles fout gaan

De coureur benadrukt ook dat er van zijn kant dingen mis kunnen gaan. ‘Ja, alleen omdat het tot nu toe goed is gegaan, betekent dat nog niet dat het zo zal blijven’, benadrukt hij daarom. Voorlopig verloopt alles echter van een leien dakje. De Australiër werd eerste tijdens de vrije training, de sprintkwalificatie en de sprintrace. ‘Ik denk dat alles tot nu toe soepel is verlopen, wat fijn is’, moet hij concluderen.
Piastri heeft bovendien veel vertrouwen in de bolide die McLaren hem gegeven heeft. ‘Ik denk dat de basisprestaties waarmee we het weekend zijn ingegaan erg sterk zijn’, stelt de nummer twee van het kampioenschap vast na de sprintrace. Hij hoopt er dan ook nog wat extra’s uit te kunnen halen voor de kwalificatie en Grand Prix, waar de hoge aantallen punten verdeeld worden. ‘Dus hopelijk kunnen we daar nog iets op voortbouwen’, sluit de coureur het interview af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading