Het is opvallend dat Red Bull Racing nog niet publiekelijk heeft bekendgemaakt wie volgend jaar de teamgenoot van Max Verstappen wordt. Er is een beperkt aantal kanshebbers, maar in afwachting van die officiële aankondiging zou onrust bij een ander team daar nog invloed op kunnen hebben. Ralf Schumacher acht het niet onmogelijk dat er onmin heerst bij McLaren door iets wat in het verleden bij Red Bull is gebeurd.
Deze hele dynamiek wordt besproken in de meest recente editie van de podcast Backstage Boxengasse. Een sleutelrol is daarbij weggelegd voor Oscar Piastri. Hier en daar leeft het vermoeden dat McLaren Lando Norris voortrekt en liever met hem dan met Piastri kampioen wil worden. 'In het begin van het jaar was Piastri duidelijk de betere coureur. Dat is inmiddels wat veranderd. McLaren is nu ook niet meer zo dominant en Piastri heeft een paar fouten gemaakt. Dat is menselijk, dat kan gebeuren', oordeelt Schumacher.
Zak Brown is professioneel
De Duitser erkent dat er sprake is van een bepaalde wending, maar ziet hierin geen complot. 'Welk belang zou iemand binnen het team hebben om Piastri tegen te werken? In ideale omstandigheden levert McLaren zowel de wereldkampioen als de vicewereldkampioen. Dan zou alles perfect zijn. Ik ken Zak Brown al lang: hij is professioneel genoeg.' Schumacher twijfelt dus niet aan de intenties van de Amerikaanse CEO.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
De verhalen over het voortrekken van Norris lijken echter aan kracht te winnen. Hiervoor wijst Schumacher naar iemand anders. 'Ik geloof dat het grotere probleem is dat Mark Webber, de manager van Piastri, destijds zelf gepasseerd is bij Red Bull. Toen was er inderdaad sprake van een bepaalde politiek. Er waren verschillende fracties bij Red Bull: je had Horner, die aan de kant van Webber stond, en Marko, die steeds achter Vettel stond.'
Schumacher waarschuwt Webber
Schumacher vreest dat Webber, met dat verleden in gedachten, ook Piastri het gevoel kan geven dat hij benadeeld wordt. 'De naweeën daarvan staan de rust bij McLaren in de weg. Het is een gevaarlijk spel als daardoor een coureur beïnvloed wordt. Het management moet heel voorzichtig zijn met het aanpraten van dat soort ideeën.' Volgens Schumacher kun je je het beweren dat een teamgenoot wordt voorgetrokken alleen veroorloven als je het team gaat verlaten.
Daarvan is voorlopig geen sprake, al weet je nooit wat er gebeurt als Piastri naast de rijderstitel grijpt en ontevreden achterblijft over het verloop van het kampioenschap. Wat zou er dan kunnen gebeuren? De kans dat hij bij Red Bull terechtkomt, lijkt klein, want volgens de meeste berichten wordt Hadjar volgend seizoen de tweede coureur. 'Hadjar heeft een grote stap voorwaarts gezet. Het verwondert me een beetje dat Red Bull nog geen knoop heeft doorgehakt, want het is een team dat normaal gesproken vroeg duidelijkheid verschaft.'
De teamgenoot van Verstappen
Het punt is natuurlijk dat Red Bull alles nog openlaat door de aanstelling van Hadjar als tweede coureur niet te bevestigen. Zou het dan niet kunnen dat Piastri de teamgenoot van Verstappen wordt, of behoort dat tot de fantasiewereld? 'In elk geval acht ik dat realistischer dan Verstappen en Russell als duo: dat gaan we volgens mij nooit zien. Ja, ik kan het me dus goed voorstellen, maar Hadjar kan ik me natuurlijk ook prima inbeelden als teamgenoot van Verstappen. Daar bestaat geen twijfel over.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties