De kwalificatie van Charles Leclerc verliep wellicht niet zo dramatisch als die van teamgenoot Lewis Hamilton, maar de Monegask is zeker niet blij met P9 voor de sprintrace. De coureur ziet dat het veld enorm dicht bij elkaar ligt vanaf Yuki Tsunoda en stelt dat het beter had gekund. Hij bereidt zich voor op een zware race. Lando Norris blijkt niet de enige te zijn die kort in de weg werd gezeten door een
Williams, want Leclerc kreeg tijdens de kwalificatie te maken met voormalig teamgenoot
Carlos Sainz. Het voorval deed zich uitgerekend op het cruciaalste moment van de kwalificatie voor. ‘Niet tijdens de hele sessie, maar alleen tijdens de laatste ronde’, vertelt Leclerc bij
Formula1.com. De Monegask heeft P9 dus mede aan de Spanjaard te danken, die zelf op P8 start.
Leclerc niet blij met voormalig teamgenoot
Leclerc legt uit wat er precies gebeurde. ‘Ik denk dat hij vlak voor de tweede safetycar-lijn een behoorlijke voorsprong op de auto voor hem had’, stelt de
Ferrari-coureur. Hij gaat ervan uit dat Sainz om die reden expres de boel een beetje heeft opgehouden om zo zichzelf de beste kansen te geven. ‘Dat zet natuurlijk alle coureurs achter hem onder druk’, weet Leclerc.
Dat Sainz voor deze tactiek koos, is niet verrassend, maar zijn oud-teamgenoot baalt er wel van. ‘Hij heeft het recht om dat te doen, maar het is erg vervelend en soms een beetje onnodig’, vindt Leclerc. ‘Het is dus jammer’, zegt hij. Leclerc begon zijn ronde dus al met een nadeel. Uiteindelijk zit hij ruim een halve seconde boven de tijd van de polesitter.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Leclerc baalt als een stekker, maar was wel wederom de beste Ferrari.
Leclerc wijst op het verschil met de mannen vooraan. ‘Als je het verschil tussen de top vijf en ons ziet, kun je zeggen dat het een betere kwalificatie had kunnen zijn’, vermoedt de Monegask. Toch wil hij de schuld niet enkel daar leggen. Ook
Ferrari heeft een aandeel gehad in haar eigen teleurstelling. ‘We zijn erg traag en we hebben dit weekend weer moeite. Het is dus weer een zware race’, concludeert de coureur.
De man van
Ferrari vermoedt dat een beter resultaat mogelijk had kunnen zijn. ‘Nogmaals, ik denk dat het een paar honderdsten is van Yuki op de vijfde tot de tiende plaats’, geeft hij aan. ‘Dus ik denk dat het potentieel aanwezig was om dat te doen. Aan de andere kant hebben we het moeilijk gehad. Het is dus niet zo dat het tot nu toe een makkelijk weekend is geweest’, klinkt er weinig optimisme in aanloop naar de sprintrace.
Hamilton zit in een nog diepere put
Ondanks zijn flinke teleurstelling was Leclerc niet de enige
Ferrari-coureur die het lastig had. Zijn teamgenoot kwalificeerde in Las Vegas nog op P20, de laatste plaats. In Qatar is er een kleine verbetering, want Hamilton houdt de Alpines achter zich. P18 is echter niet iets om over naar huis te schrijven, zeker als je teamgenoot wel SQ3 weet te halen in dezelfde auto.
De zevenvoudig kampioen was niet te spreken over zijn resultaat. Letterlijk. Het interview met de coureur verliep moeizaam en hij sprak nog geen vijftien woorden. Als positief punt noemde hij dat het mooi weer is in Qatar.
Ferrari mag hopen dat haar coureurs morgen een stuk positiever uit bed zullen stappen, maar gezien Hamiltons houding lijkt de kans klein.