Verstappen bevestigt GT-transfer: 'Dat wordt een andere fabrikant'

Max Verstappen
vrijdag, 19 december 2025 om 13:00
franz-hermann-nurburgring test nls verstappen
Max Verstappen heeft bevestigd dat hij in 2026 de samenwerking aangaat met een nieuwe fabrikant voor zijn eigen raceteam, Verstappen.com Racing. De vicewereldkampioen moet daarnaast lachen om de zure reacties, die op zijn debuutzege in de GT3-wereld volgden. Verstappen slaat terug met een stevige uitspraak over zijn dominantie op de Nordschleife.
Verstappen zal in de eerste helft van 2025 niet altijd evenveel plezier beleefd hebben aan de Grand Prix-weekenden. Red Bull Racing sloot 2024 niet erg sterk af en in het eerste deel van het afgelopen seizoen ging het ook lang niet altijd goed. De Limburger zocht dan ook afleiding in andere takken van de autosport. Zo kwam hij veelvuldig in actie in de simulator en haalde hij zijn A-licentie op de Nordschleife.

De ideale teamgenoot

Bij Viaplay vertelt Verstappen over zijn avonturen in de GT-auto's. 'Je gaat meer terug naar de roots. De Formule 1 is soms heel politiek. Natuurlijk heb je op de Nordschleife ook politiek met de BoP (Balance of Performance, red.), maar ik vind het wat relaxter en vriendelijker. Het is ook leuk om in andere klassen te racen met multi-class, en de auto te delen met teamgenoten.' Verstappen testte eerst in een Ferrari 296 GT3 en haalde vervolgens zijn A-licentie in een begrensde Porsche Cayman GT4.
Twee weken later maakte Verstappen zijn officiële GT3-debuut, maar in de langeafstandsrace moest hij de auto delen met Chris Lulham. 'Je moet je dus aanpassen aan je teamgenoten. Je probeert wel teamgenoten te vinden die ongeveer hetzelfde rijden', zo legt hij uit dat je niet zomaar twee snelle coureurs aan elkaar kunt koppelen. 'Dat is wel het doel, maar het is nooit helemaal hetzelfde. In deze moderne GT3-auto's kun je best wel wat dingen aanpassen als je instapt.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
chris-lulham-verstappen.com-racing
Chris Lulham is een van de coureurs van Verstappen.com Racing.
Verstappen nam bij zijn GT3-debuut de kwalificatie én de eerste stint voor zijn rekening, al was dat niet het oorspronkelijke plan. 'Ik was wel vertieft na de kwalificatie dat we derde stonden na al dat kloteverkeer in mijn rondje. Ik moest nog met twee banden door het gras. Ik zou eerst de start niet doen. Chris (Lulham, red.) zou de start doen, maar ik zei: kies maar een bocht uit waar we hem ertussen zetten. Ik doe het wel meteen bij de start.'
Dat deed Verstappen dan ook. De Red Bull Racing-coureur staat erom bekend dat hij alleen maar harder gaat rijden als hij boos is en dat was op de Nordschleife niet anders. Na ruim twee uur stapte Verstappen uit met een voorsprong van meer dan een minuut. 'Chris had zo ook minder druk. Je ligt dan al op kop, dus hij kon instappen zonder stress', zo verklaart hij dat de wissel niet alleen met frustratie te maken had, maar ook met het strategische plan na het mislopen van de poleposition.

Plannen voor 2026

Verstappen.com Racing debuteerde in 2025 in de GT World Challenge, met veel succes. De teameigenaar wordt gelukkig van die extra baan. 'Dit is mijn passie. Ik vind het ook gewoon heel leuk om te doen, zelfs als ik niet rijd, maar van buitenaf mijn input geef', aldus Verstappen. 'Ik probeer er dan een succes van te maken. Het eerste seizoen verliep wel prima. Het doel was ook niet om als pro-team meteen vooraan te rijden, maar de pro-auto's waren wel de referentie. Ik denk dat we daar met rookies al goed hebben meegedaan', zegt de 28-jarige met gevoel voor understatement.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
thierry-vermeulen-chris-lulham-GT World Challenge Europe-verstappen.com racing-14
Thierry Vermeulen en Chris Lulham staan op het hoogste treetje.
Het vizier wordt nu op 2026 gericht. 'Normaal gesproken blijft Thierry (Vermeulen, red.) met de Ferrari rijden, maar de Aston Martin gebruiken we niet meer. Dat wordt een andere fabrikant', zo Verstappen de transfer. F1Maximaal.nl wist eerder al te melden dat dit Mercedes wordt en die bevestiging kwam indirect deze week al, toen Verstappen de Mercedes zelf in Portugal testte. 'Rond de kerstdagen maken we dat bekend.'
Lulham, Vermeulen, en Harry King kwamen in 2025 uit voor Verstappen.com Racing in de GT World Challenge. Van dat trio blijft alleen Lulham actief in de klasse. Jules Gounon en Daniel Juncadella worden de andere coureurs. Gounon is een fabriekscoureur van Mercedes met een imposant cv, terwijl Juncadella ook veel ervaring bij Mercedes heeft. Vermoedelijk worden de coureurs bevestigd tijdens het nieuws dat Verstappen.com Racing overstapt naar de Mercedes-AMG GT3 EVO. In de DTM blijft het team wél met de Ferrari rijden. Dat verklaart ook waarom Verstappen aangeeft dat Vermeulen wel met het Italiaanse merk blijft samenwerken.
De tekst gaat verder onder de Tweet.

Verbale klap aan de concurrentie

Verstappen zal zelf vermoedelijk ook af en toe in de auto stappen, zoals hij eerder dit jaar dus al op de Nordschleife in actie kwam. 'Ik vond het echt leuk. Natuurlijk had ik daar niet de allerbeste concurrentie. Ik durf te wedden, dat als iedereen daar was geweest, dat ik ze ook allemaal had aangepakt', zegt hij met een stalen blik.
De topcoureur beseft dat die uitspraken niet leuk zijn voor zijn concurrenten. 'Ja, ja, dat deed pijn, maar ze kunnen allemaal weer komen. Dat maakt niet uit. Ik wist dat de BoP bij de Ferrari zo goed was, dat maakte niet uit. Ze kunnen allemaal komen met hun Porsches en hun BMW's', sluit Verstappen af. De Limburger heeft al aangegeven dat hij ook graag de andere bekende langeafstandsraces wil rijden, bijvoorbeeld op Spa-Francorchamps, Daytona, en Le Mans.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading