Oscar Piastri heeft de sprintrace in Qatar op zijn naam geschreven, voor George Russell, Lando Norris, en Max Verstappen. Deze vier coureurs gelden ook als favorieten voor de poleposition in de hoofdrace. Verstappen maakte een lastig sprintgedeelte van het weekend mee, maar Red Bull Racing heeft nu de kans gekregen om de afstelling aan te passen. Teambaas Laurent Mekies waarschuwde dat Red Bull hier risico's mee gaat nemen. Tijdens de vrije training op vrijdagavond ging het al niet van een leien dakje bij de regerend wereldkampioen. Verstappen had wat problemen bij het insturen van de auto en gaf ook aan hier en daar last te hebben van
clipping, waardoor zijn
exits uit sommige bochten niet soepel gingen. Op de harde band oogde
Red Bull Racing best competitief, maar op de zachte band ging het totaal niet.
Helmut Marko verklaarde na afloop van die vrije training dat het gestuiter erger werd op de
softs, en dat ze dat niet bij de mediumband zagen. Na de
sprintrace krijgt Verstappen nu de kans om de afstelling om te gooien. Daarbij kan
Yuki Tsunoda mogelijk helpen, want de Japanner greep met een vijfde plek zijn beste resultaat in zijn periode bij het hoofdteam van Red Bull.
Cruciaal voor de wereldtitel
Verstappen zag zijn achterstand op Lando Norris met één punt groeien. Met een achterstand van 25 punten weet hij dat hij Norris in de Grand Prix moet verslaan om kans te houden op zijn vijfde wereldtitel op rij. Inhalen is in Qatar na de openingsronde zeer lastig, waardoor de kwalificatie en de openingsronde cruciaal zijn.
Vorig jaar deed Verstappen het ook niet goed in de
sprintrace in Qatar. Hij startte net als dit jaar als zesde, om na een slechte start als achtste over de streep te komen. Vervolgens was hij wel de snelste man in de hoofdkwalificatie en won hij de Grand Prix. De prestaties van Tsunoda laten ook zien dat er wel degelijk meer mogelijk moet zijn voor Verstappen.
Ook Piastri vecht voor zijn laatste titelkansen. De Australiër won de
sprintrace, maar staat nog 22 punten achter Norris. Dat betekent dat Norris wereldkampioen wordt in Qatar als hij de Grand Prix wint. Russell is de enige coureur in de kopgroep van vier die helemaal niks te verliezen heeft. De Brit jaagt vooral op dagsuccessen in de
Mercedes.
F1 Live 19:00u | Kwalificatie voor de Grand Prix van Qatar 2025