
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleOp 26 januari gaan de Formule 1-auto's alweer de baan op. De winterstop is kort en de teams zitten niet stil. In 2025 presenteerden de tien renstallen hun auto's tijdens het evenement in Londen om het 75-jarige bestaan van de Formule 1 te vieren. Dit jaar zijn de zogeheten livery launches weer onderdeel van het seizoen. Op deze data presenteren de teams hun auto's.
Het seizoen van 2025 kwam op zondag 7 december ten einde en er zitten slechts vijftig dagen tussen die dag en de eerste testsessies van 2026. Op 26 januari worden er testdagen gehouden op het circuit in Barcelona. Daar zullen de coureurs voor het echt met de auto's van het nieuwe tijdperk aan de slag kunnen gaan.
De testdagen, die van 26 januari tot en met 30 januari duren, worden achter gesloten deuren verreden. De testsessies in Bahrein, van 11 tot en met 13 februari en 18 tot en met 20 februari zijn wel openbaar en zullen uitgezonden worden. Tot dan zijn de teams druk bezig met het bouwen van de auto's, die moeten voldoen aan een nieuw technisch reglement.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Een nieuwe fabrikant treedt toe in 2026: Ford en Red Bull werken samen.
Voor het eerst sinds 2016 zal de grid weer eens 22 auto's tellen. Cadillac is zich aan het voorbereiden op haar debuutseizoen in de koningsklasse. Audi neemt Sauber over en maakt zich tevens op voor het eerste Formule 1-seizoen in de geschiedenis van het merk. Beide fabrikanten nemen veel ervaring mee uit andere raceklassen.
Red Bull trapt af
Red Bull Racing maakte al vroeg bekend wanneer de RB22 tot leven zal worden gebracht en aan de wereld zal worden onthuld. Dat gebeurt op 15 januari in Detroit, waardoor het onderdeel is van een gezamenlijk launch event met Ford. Het Amerikaanse merk is een samenwerking aangegaan met het team van Max Verstappen en zal Red Bull Powertrains ondersteunen. Zusterteam Racing Bulls zal op dezelfde dag haar auto onthullen. De presentatie begint om 22:00 uur lokale tijd. Dat is pas om 04:00 uur Nederlandse tijd op de vrijdagochtend.
De verwachting is dat veel teams nog niet de auto's zullen onthullen zoals deze op de circuits te zien zijn, maar vooral de kleurensamenstelling tentoonstellen. Teams als Mercedes trekken dan ook twee datums uit om de auto te onthullen, op 22 januari laat het Duitse team de eerste beelden van de auto aan hun fans zien en op 2 februari volgt een officieel onthullingsmoment.
De foto's per team zijn terug te vinden door op de teamnamen te klikken.
| Team | Presentatiedatum |
| Red Bull Racing | 15 januari |
| Racing Bulls | 15 januari |
| Haas | 19 januari |
| Audi | 20 januari |
| Mercedes | 22 januari/2 februari |
| Alpine | 23 januari |
| Ferrari | 23 januari |
| Williams | 3 februari |
| Cadillac | 8 februari |
| Aston Martin | 9 februari |
| McLaren | 9 februari |
De Oostenrijkse renstal werd in 2025 derde in het constructeurskampioenschap na een ongelooflijke comeback in de tweede seizoenshelft. Hoewel het riskant was om meer budget uit te geven aan de ontwikkeling van de RB21, denkt het team dat het ook gunstig is dat ze wat problemen hebben kunnen oplossen voor 2026. De RB22 zal over 38 dagen voor het eerst de baan betreden. Verstappen krijgt nieuw gezelschap: Isack Hadjar.
Ferrari zal de bolide onthullen tijdens de privétest op Barcelona en Mercedes organiseert zoals gezegd een virtuele onthulling voor de fans. McLaren maakte als laatste team de presentatiedatum bekend en zal samen met Aston Martin ook als laatste het nieuwe strijdwapen voor 2026 aan de buitenwereld tonen. De prestentatie zal op 9 februari plaatsvinden vanaf het Bahrain International Circuit en zal online te volgen zijn.
Audi pronkt met Duits erfgoed
Audi en Cadillac blijven bezig om de puntjes op de i te zetten voordat de teams officieel debuteren in de Formule 1. Audi heeft er wat sponsoren bij en heeft de internationale bank Revolut als titelsponsor erbij. Ook gaat het merk uit Ingolstadt in zee met Paulaner. Daarmee pronkt het met Duits erfgoed, aangezien de bierfabrikant uit München al sinds 1634 een prominent merk is.
Audi wil haar presentatie dan ook op Duitse bodem doen, en heeft Berlijn als locatie uitgekozen. Tegelijkertijd zal het kantoor in Hinwil, Zwitserland, waar Sauber gevestigd zit, nog in gebruik blijven. In Abu Dhabi nam de grid na dertig jaar afscheid van de naam Sauber. Oprichter Peter Sauber zei het team in stijl gedag en verwelkomt het nieuwe tijdperk met Audi.
Lees ook
Op F1Maximaal.nl vind je het laatste nieuws over Max Verstappen en Formule 1. De redactie schrijft dagelijks de laatste nieuwtjes over de coureur van Red Bull Racing en de andere teams en coureurs van de Formule 1.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026


















